زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

7 نکته بسیار مهم برای انتخاب بهترین جراح زیبایی

کلینیک هیلدا

7 نکته بسیار مهم برای انتخاب بهترین جراح زیبایی

7 نکته بسیار مهم برای انتخاب بهترین جراح زیبایی

در میان انتخاب های شما برای عم زیبایی، مهم ترین اصل انتخاب جراح زیبایی است. در انتخاب جراح زیبایی باید بیشترین احتیاط را بکنید، زیرا کسب یک نتیجه خوب و ایمن به انتخاب شما بستگی دارد. در این مطلب شما را در روند انتخاب جراح زیبایی مناسب راهنمایی خواهیم کرد. در ادامه با نکاتی بسیار مهم در انتخاب بهترین جراح زیبایی آشنا شوید.

انتظارات واقع بینانه داشته باشید

بسیاری از بیماران در جستجوی چشمه جوانی هستند. بلی، اگر چنین راه حلی جادویی وجود داشت، خیلی عالی بود، اما متاسفانه راه حل ساده ای در دنیای واقعی جراحی زیبایی وجود ندارد.

اگر جراحی مدعی شود که برای یک مشکل دشوار راه حل آسنای دارد، هشیار باشید، به ویژه اگر این جراح تنها کسی باشد که چنین ادعایی را مطرح کرده است.

نتیجه از نظر زیبایی و کیفیت بهبودی با وسعت درمان و نوع جراحی انتخابی شما نسبت مستقیم دارد. اگر پزشکی به شما وعده بهبودی سریع می دهد، احتمالاً عمل زیبایی یا درمان شما به نحوی تنظیم شده است که اثر فوری یا درازمدت نتایج را نیز کاهش می دهد. به عنوان مثال، بهبودی از یک لیفت پوستی صورت راحت تر از بهبودی از یک لیفت صورت کامل است (که در آن جراح به اصلاح عضلات نیز اقدام می کند)، اما دوام نتیجه لیفت تنها پوست صورت چندان طولانی نیست!

هشدار: نسبت به جراحی که خود را در یک عمل جراحی تقریباً ناشناخته بهترین یا مخترع آن می داند، با دیده بدبینی بنگرید. احتمالاً خود بزرگ بینی را ویژگی ناپسندی برای یک پزشک می دانید. و اگر جراح وعده ای می دهد که تا حدی باورنکردنی به نظر می رسد، با تردید به وعده هایش نگاه کنید.

اغلب بیماران نزد خود تشخیص دارند و اگر جراح آنها موافق نباشد، دلسرد می شوند. دلیل این نیست که او دوست ندارد با نظر شما موافقت کند، اما جراح زیبایی باید از برخی قوانین طبیعت پیروی کند.

به عنوان مثال، بسیاری از بیماران می خواهند پست اضافی از گردن یا صورت آنها برداشته شود، اما نمی خواهند لیف کنند! مادر طبیعت اجازه نمی دهد جراح زیبایی با این انتظارات غیر واقع بینانه موافقت کند.

هنگامی که توصیه یک جراح پلاستیک با قابلیت را ندیده می گیرید و در عوض به شخصی مراجعه می کنید که با لیزر درمان می کند، بزرگترین خطر این است که نتیجه خوبی به دست نیاورید، زیرا با دیدن غیرواقع بینانه خود را در معرض هر خطری قرار داده اید.

همه جراحان پلاستیک از بیمارانی که توصیه آنها را نادیده می گیرند و به پزشک دیگری که تخصص دیگری دارد، مراجعه کرده و بعد از دچار شدن به عوارض ناخوشایند، دوباره نزد آنها برمی گردند، داستان ها دارند.

عمل زیبایی

برخی از رایج ترین سئو تفاهم بیماران عبارتند از:

 • درمان سطحی پوست مشکلات مربوط به پوست اضافی را حل می کند!

درمان سطحی تنها برای مشکلات سطحی است. این روزها در پلینگ شیمیایی یا به وسیله لیزر پیشرفت های شگفت انگیزی حاصل شده است. اما اگر مشکل شما پوست اضافی است، به نوعی از لیفت صورت باید استفاده کنید.

 • لیپوساکشن کردن شکم می تواند مشکلات پوست اضافی ناشی از بارداری یا کاهش وزن را برطرف سازد!

از آنجا که لیپوساکشن چربی زیر پوست را بر می دارد، اما به پوست کاری ندارد، ممکن است انجام آن موجب شل شدن یا چروک پوست شود. اگر پوست اضافی دارد، به شما گفته می شود که به جمع کرن شکم (آیدومینوپلاستی) نیاز دارید تا پوست برداشته شود و شاید برای حذف چربی های باسن، پهلو و شکم به لیپوساکشن مختصری نیاز داشته باشید.

 • پوست اضافی گردن را می توان بدون به کار بردن برخی انواع لیف صورت، حذف کرد.

جراحان پلاستیک شبیه خیاط هستند، کار با پارچه یا پوست مستلزم رعایت برخی اصول است. اگر از غبغب ناراحت هستید، انجام میکرولیپوساکشن می تواند کمک کند، اما مشکل پوست اضافی رفع نمی شود. پوست باید با جراحی برداشته شود و جراح شما برای پنهان کردن برش ها نقاط کمی در اختیار دارد (جلو و عقب گوش ها).

 • پستان های شل و افتاده فقط باید کمی بزرگ شوند، در نتیجه پوست اضافی حل می شود.

ممکن است فکر کنید که جراح پلاستیک با قرار دادن ایمپلانت در سینه ها می تواند مشکل پوست اضافی را حل کند؛ متاسفانه نتیجه ای که به دست می آورید، سینه های بزرگ و آویزان است؛ چیزی که بیشتر خانم ها دوست ندارند.

برای به دست آوردن بهترین نتیجه، جراح باید پوست اضافی را بردارد. علاوه بر این، در هر نقطه از بدن، که پوست آن برداشته شود، اسکار (جوشگاه) به وجود می آید، بسیاری از خانم ها آمادگی چنین نتیجه ای را ندارند.

بهترین جراح زیبایی

ارزیابی تجربه پزشکی جراح

معمولاً تجربه، جراح بهتری می سازد. از طرف دیگر ممکن است بهترین جراح منطقه شما شخصی باشد که به تازگی تحصیلات و آموزش خود را به پایان رسانده، اما تجربه چندانی نداشته باشد.

بهترین شانس دست یافتن به خواسته هایتان، پیدا کردن یک جراح زیبایی با تجربه زیاد است.

برخی جراحان فوق تخصص دارند، یعنی اعمال جراحی خود را محدود می کنند. مثلاً، از اینکه در مورد تجربه جراح از او سوال کنید، نترسید (اگر جراح در محل نیست، از پرستار او بپرسید). اگر او من و من یا عجله کرد، به پزشک بعدی در لیست خود توجه کنید. عده زیادی از جراحان تجربه قابل ملاحظه ای در دارند.

نکته: اگر می خواهید با یک جراح دیدار کنید، به مطب او تلفن کنید و از منشی او بپرسید: « اگر خودتان بخواهید فلان عمل را انجام دهید و پزشک خودتان در دسترس نباشد، پیش کدام جراح زیبایی می روید؟ » مانند بسیاری از دیگر چیزهای زندگی، رابطه مستقیم میان تجربه و کیفیت وجود دارد.
آنچه در نهایت مهم است، نتیجه کار جراح زیبایی است. این تجربه را « تجربه پزشکی » می نامند. همانطور که شنیده « کار نیکو کردن از پر کردن است »، فقط کسی می تواند کامل ترین نتیجه را به دست آورد که زیاد کار کرده باشد.

جراح زیبایی

کسب اطلاعات لازم از مشاوره ها

احتمالاً چند جراح زیبایی را انتخاب کرده اید یا به شما معرفی کرده اند. از مطب هر یک از این جراحان دیدن کنید که ما آن را مشاوره نامیده ایم. در جریان مشاوره، با دیدن جراح، شنیدن توصیه ها او، ارزیابی تصاویر قبل و بعد از عمل، مشاهده عمل کارکنان، دریافت کتبی صورت هزنیه ها و دیدن مطب (تمیز و سازمان یافته بودن آن) کیفیت جراح را مورد ارزیابی قرار دهید.
به ویژه می خواهید به خودتان ثابت کنید که جراح و کارکنان او به شما علاقمند هستند، به مطالب و نیازهای شما توجه می کنند و به طرزی مناسب پاسخ می دهند.
نکته: با خود عهد کنید به تمام جراحان لیست خود مراجعه کنید، حتی اگر فکر می کنید در اولین دیدار جراح مطلوب خود را یافته اید.

آنچه را که در این دیدارها باید انتظار داشته باشید، مشخص کنید:

 • آیا در جلسه مشاوره با جراح زیبایی دیدار خواهم کرد؟
 • آیا می توانم تصاویر قبل و بعد از عمل را مشاهده کنم؟
 • آیا می توانم با بیمارانی که عمل مشابه عمل من داشته اند، صحبت کنم؟
 • آیا می توانم با کارکنانی که خودشان عمل کرده اند، صحبت کنم؟ می توانم جوشگاه زخم آنها را ببینم؟
 • آیا سیستمی دارید که بتوانم با آن نتایج عملی را که قرار است انجام دهم، ببینم؟
  (این نتایج می توانند شامل لیپوساکشن یا تصاویر کامپیوتری در مورد جراحی بینی و گونه باشد.)
 • آیا می توانم با صورت هزینه های عمل از مطب خارج شوم؟
 • آیا می توانم از هزینه درمان عوارض احتمالی یا عمل جراحی دوم با خبر شوم؟
 • اگر تصمیم بگیرم که عمل کنم آیا، می توانید خود را با وقت من هماهنگ کنید؟
 • قرار ملاقات برای مشاوره چند وقت دیگر است؟
 • آیا مشاوره هزینه دارد؟ اگر دارد، آییا بعداً از هزینه جراحی کسر می شود؟

بسیاری از کلینیک های جراحی زیبایی با کمال میل به این سوالات پاسخ می دهند، اگر به کلینیک زیبایی برخورد کردید که از پاسخ دادن و ارائه اطلاعات اکراه دارد، با آن کلینیک زیبایی قرار ملاقات نگذارید. وقت خود را به کلینیک های زیبایی اختصاص دهید که در جمع آوری اطلاعات مورد نیاز به شما کمک می کنند.

بسته به محل زندگی، ممکن است مراکز جراحی زیبایی برای مشاوره پول بگیرند یا نگیرند. اینکه جراحی برای مشاوره درخواست پول کند یا پولی مطالبه نکند، به میزان مهارت او بستگی ندارد، بلکه این امر به عوامل بازاریابی او بستگی دارد.
ایده آل آن است که مجبور به پرداخت پول نباشید، اما در دنیای طب و مخصوصاً در ایران این امر همیشه صادق نیست.

نکته: تنها به دلیل هزینه مشاوره نام یک جراح زیبایی را خط نزنید. شاید پول کم داشته باشید، اما ممکن است یک انتخاب نادرست برایتان گران تر تما شود. در برخی موارد، با گفتن اینکه در جای دیگری پول پرداخت کرده اید، می توانید از منشی مطب بخواهید به شما تخفیف بدهد.

عکس های جراحی زیبایی

ارزیابی تصاویر قبل و بعد از عمل جراحی

تصاویر یکی از بهتری ابزارهای ارزیابی کیفیت کار جراح است. برخی موسسات به حدی سرگرم مراقبت از بیماران هستند که نمی توانند آلبوم عکس ها را بروزرسانی کنند. نگهداری از تصاویر کاری دشوار است.

بسیاری از بیمارانی که از عمل رضایت دارند، مدت ها پس از عمل بر نمی گردند تا نتایج عمل تصویربرداری شود، ضمن آنکه برخی از بیماران از اینکه تصاویرشان در معرض دید دیگران قرار گیرد، راضی نیستند.

به مراکز جراحی زیبایی که از عملکرد خود تصاویر و آلبوم تهیه می کنند، یک امتیاز اضافی بدهید. این امر نشان دهنده سازمان یافتگی آن مرکز است و این تصاویر گویای کیفیت کار جراح و کلینیک است.

مطمئن شوید که جراح بیشتر از یک یا دو نمونه به شما نشان می دهد. شاید شما به دنبال نقایص کاری می گردید، اما این را بدانید که جوش خوردن زخم ها از اختیار جراح خارج است. در هر صورت همه نتایج دیگر در کنترل جراح است.

برخی سوالات که هنگام مشاهده تصاویر باید از خودتان بپرسید:

آیا نتایج بیماران، طبیعی به نظر می رسند؟

از هر هزار نفر یکی از بیماران مایل است دیگران از جراحی زیبایی او مطلع شوند. « همه باید بدانند، من چه کار کرده ام. » خوشبختانه اکثریت بیماران می خواهند شبیه خودشان باشند، اما ققط کمی بهتر شوند. آیا تصاویر نشان دهنده نسخه ای کمی بهتر از بیمار پیش از عمل است؟

آیا با دیدگاه زیبایی شناسی پزشک موافق هستم؟

شما و جراحی که انتخاب کرده اید، باید بر سر اینکه چه چیزی را می توان نتیجه ای خوب نامید، به توافق برسید. از او بخواهید نمونه کارهای خود را به شما نشان دهد و کیفیت آنها را بر حسب خوب، متوسط یا ضعیف طبقه بندی کند.

از جراح بخواهید بهترین نتیجه عمل شما را شرح دهد و بگوید چرا فکر می کند این نتیجه خوب است. درباره نتایج بد یا ضعیف نیز نظر او را به همین ترتیب بپرسید. اگر چنین نتیجه ای نصیب شما شود، آیا راضی خواهید بود؟

آیا نتایج خوب و حقیقی به نظر می رسند؟

هنگام نگاه کردن به هر یک از تصاویر، مطمئن شوید که به کار جراح نگاه می کنید، به ویژه اگر جراح در کلینیکی کار می کند که تصاویر می توانند نشان دهنده کار چند جراح باشند. رک باشید و بپرسید: « آیا این شخص بیمار شماست؟ »

نکته: برای ارزیابی تصاویر در اینترنت می توانید همین روش را به کار ببرید. تصاویر را با یکدیگر مقایسه کنید تا بر تجربه شما افزوده شود. سپس هنگام مشاوره آمادگی بیشتری برای بررسی تصاویر مربوط به جراح احساس می کنید.

صحبت کردن با سایر بیماران

بسیاری از مطب ها لیستی از بیماران خود را که حاضرند با افراد دیگر رو به رو شوند و یا صحبت کنند، نگهداری می کنند. این افراد حاضرند درباره تجربه خود از جراحی، با بیماران آینده صحبت کنند.

در گفتن این درخواست که می خواهید با دیگر بیمارانی که عمل جراحی شما را انجام داده اند، صحبت کنید، شتابزده عمل نکنید. برای حفظ حریم بیمار، کارکنان مطب نام کوچک و شماره تلفن شما را به آنها می دهند و تا آنها با شما تماس بگیرند.

پرسیدن سوالات زیر می تواند به شما کمک کند:

 • آیا از نتیجه جراحی راضی هستید؟
 • نتایج جراحی از چه نظر بر خلاف انتشار شما بود؟
 • اگر چیزهایی را که حالا می دانید از قبل می دانستید، آیا تصمیم دیگری می گرفتید؟
 • به شخصی که می خواهد جراحی زیبایی بکند، چه توصیه ای می کنید؟
 • آیا در مرحله بهبودی، کارکنان مسئول و دلسوز بودند؟
 • آیا عوارض یا مشکلاتی در بهبودی داشتید؟ اگر داشتید، آیا از طرز برخورد کارکنان با مشکلتان راضی هستید؟
 • جراحی زیبایی چه تغییری در زندگی شما ایجاد کرد؟

جراحی زیبایی

مرتب کردن توصیه های متناقض

مشاوره با چند جراح زیبایی، شاید باعث به دست آوردن توصیه های متناقضی شود. برخی از آنها تازه ترین و آخرین شیوه ها را توصیه می کنند، و افراد دیگر توصیه هایی دارند که جراحان دیگر حتی نام آنها را نگفته اند. به فکر خود تکیه کرده و بدون تعصب بیندیشید، به خاطر داشته باشید آنچه شما می خواهید، بهترین نتیجه است، نه تازه ترین روش.

هشدار: تنها به این دلیل که یک جراح آخرین تکنیک جراحی را انجام می دهد، یا صاحب شیوه ای ابداعی است که توجه همه رسانه ها را به خود جلب کرده، او را انتخاب نکنید. ممکن است شگفت انگیزترین پیشرفت در جراحی زیبایی به کار شما نیاید و حتی شاید شیوه ای تایید نشده باشد.
عالی بودن یک شیوه، به معنای بهترین بودن نیست؛ حتی اگر همه مراجع پزشکی آن را تایید کرده باشند. ممکن است جراح شما به دلائلی از آن شیوه اجتناب کند و با استفاده از شیوه های سنتی و تایید شده، شما را به آنچه می خواهید برساند.

انتخاب جراح زیبایی

تصمیم گیری بزرگ

حالاه به لحظه بزرگی رسیده اید و باید همه عوامل را ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید. در یک جهان کامل، یک انتخاب روشن دارید. جراح، کلینیک، امکانات، همه در لیست شما بیشتر بیشترین امتیاز را گرفته اند. درباره نتیجه جراحی، آسوده خاطر هستید. اگر یک جراح زیبایی با لیست معیارهای شما هماهنگی دارد، دیگر وقت تلف نکنید.
در شهرهای بزرگ تر، ممکن است تعدادی انتخاب خوب داشته باشید. مثلاً گاهی دو جراح زیبایی، که هر دو از یک شیوه استفاده می کنند و در یک مرکز یا کلینیک زیبایی فعالیت دارند و شما کار هر دو را می پسندید. اگر فکر می کنید آنها توانایی های یکسانی در جراحی دارند، انتخاب شما باید به رفتار بالینی و حتی رفتار کارکنان آنها تکیه کند.
شاید یک تفاوت در این باشد که یکی از این دو جراح زیبایی فردی وقت شناس است و دیگری همیشه دیرتر بر سر کار حاضر می شود؛ به همین دلیل است که داشتن معیاری درست تا این اندازه ضرروری است.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود