زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

ورزش طول عمر انسان را زیاد می‌کند

ورزش طول عمر انسان را زیاد می‌کند

ورزش طول عمر انسان را زیاد می‌کند

ورزش را از یاد نبرید زیرا ورزش به افزیش طول عمر انسان کمکی می‌کند. تحقیقات پزشکی که در دانشگاه‌های هاروارد و استندفورد بر روی عادت‌ها و وضعیت سلامتی 17 هزار مرد مسن و میانسال انجام شده است نشان می‌دهد که حتی انجام ورزش‌های سبک نیز به طولانی شدن طول عمر زندگی انسان کمک می‌کند. در ادامه با زوم لایف همراه باشید.

دکتر رالف. اس. پافنبرگر (طول عمر زندگی انسان وجود دارد.»او اضافه می‌کند:

این نخستین شاهد بر این مدعاست که افرادی که فعال هستند و از بدنی سالم برخوردارند از دوره زندگی طولانی‌تری نسبت به افرادی که در چنین وضعیتی برخوردار نیستند بهره می‌برند.

این مطالعه نشان داد افرادی که دارای فعالیت جسمی کمتری هستند در مقایسه با افرادی که از فعالیت جسمی بیشتری برخوردار هستند سه برابر بیشتر احتمال دارد تا به حملات قلبی منتهی به مرگ دچار شوند. بررسی حملات قلبی منتهی به مرگ نشان داد که مردان دارای فعالیت جسمی کمتر سه برابر بیشتر احتمال دارد که به شکل غیرمنتظره و سریع حدوداً یک ساعت بعد از حمله قلبی فوت کنند.

ورزش و کنترل فشار خون بالا

یک گزارش تحقیقی موازی از پزشکان دولز که بر روی زندگی و عادتهای 6000 مرد و زن تحقیق کرده بودند نشان می‌دهد افرادی که ورزش می‌کنند احتمال کمتری دارد که به بیماری فشار خون بالا مبتلا شوند. دکتر استیون ان، بلر که ریاست این گروه تحقیقاتی را بر عهده داشت می‌گوید: «ما سلامتی جسمی و عادت‌های این افراد را برای حدوداً چهار و نیم سال مورد بررسی قرار دادیم و به این نتیجه رسیدیم که عدم تحرک جسمی و ورزش منجر به بروز فشار خون بالا در این افراد می شود.»

ورزش به کاهش وزن کمک می‌کند

ورزش میزان کالری بدن را افزایش می‌دهد. چربی بدن را می‌توان با انجام ورزش منظم کاهش داد. بنابراین، برای کاهش وزن علاوه بر محدود کردن مصرف غذا انجام ورزش حیاتی و ضروری است.

ورزش از چاقی جلوگیری می‌کند

بر اساس مطالعه‌ای که دکتر پیتر وود، نویسنده کتاب «تغذیه کالیفرنیا و برنامه ورزشی» از دانشکده پزشکی دانشگاه اسنتفورد انجام داده است، افراد بسیار فعال روزانه در حدود 600 کالری بیشتر از افرادی که زندگی ساکن و کم تحرک دارند مصرف می‌کنند، اما وزن‌شان حدوداً 20 درصد کمتر است. در حدود 15 ساعت بعد از انجام ورزش‌های سنگین، بدن دائما با نرخی بالاتر از زمانی که فرد ورزش انجام نمی‌دهد به سوختن کالری می‌پردازد. ثابت شده است که انجام ورزش‌های جسمی سبک موجب چاقی کمتر و کاهش سطح کلسترول خون می‌شود.

وزرش استرس را از بین می‌برد

برای رفع استرس ورزش کنید زیرا انجام ورزش منظم نقش مهمی در مبارزه با استرس ایفا می‌کند. ورزش آسایش و آرامش روحی و روانی را علاوه بر سلامتی جسمی و روحی برای انسان به همراه دارد. ورزش سطوح هورمون‌ها را در خون تغییر داده و می‌تواند بتا-اندورفین (مواد شیمیایی که بر مغز اثر می‌گذارند) بدن انسان را بالا ببرد. ورزش همچنین حسی از موفقیت را به فرد می‌دهد و در نتیجه حس نامیدی را در او از بین می‌برد.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود