زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

روش های مراقبت و کنترل بیماری دیابت

روش های مراقبت و کنترل بیماری دیابت

روش های مراقبت و کنترل بیماری دیابت

اگر به مبتلا به بیماری دیابت هستید، حتماً می دانید آزمایش ها و برنامه هایی برای مراقبت و کنترل دیابت هستند که باید انجام دهید تا سالم بمانید. ما در این مطلب یک جدول بر اساس استانداردهایی ارائه می دهیم که بیماران مبتلا به بیماری دیابت را کمک خواهد کرد کارهایی را که لازم است انجام دهند، دنبال کنند.

مبتلایان به بیماری دیابت بعضی آزمایش ها را باید هر سه ماه یکبار انجام دهند و برخی دیگر هر سال یکبار. به عنوان مثال باید هر سال یکبار به چشم پزشک مراجعه کنند و یا آزمایش ادرار برای اندازه گیری پروتئین انجام دهند. با توجه به نتیجه این آزمایش ها پزشک شما می تواند بررسی کند که مشکلی برای چشم و یا کلیه شما پیش آمده یا نه، و اگر مشکلی وجود دارد، درمان آن را هر چه زودتر شروع کند.
شما می توانید زمان انجام این آزمایش ها را یادداشت کنید تا مطمئن باشید که آزمایش ها را به موقع انجام می دهید و نتیجه آن را با تیم مراقبت پزشکی خود در میان بگذارید. با تیم مراقبت پزشکی خود صحبت کنید و بپرسید کدام یک از آزمایش هایی که در جدول زیر آمده را باید انجام دهید.

جدول مراقبت های شخصی

مبتلایان بیماری دیابت باید این آزمایش ها را برای کنترل دیابت انجام دهند.

مراقبت از دیابت

برنامه مراقبت و کنترل دیابت

همانطور از دیابت خود مراقبت کنید که از حساب بانکی خودتان مراقبت می کنید، یعنب به موجودی خود توجه داشته باشید. موجودی شما در رابطه با بیماری دیابت عبارتست از: قندخون شما، وزن روزانه شما، فشار خون شما، مقدار ورزشی که کرده اید و این که چه احساسی دارید.

چگونه می توانم بدانم که برنامه مراقبت از دیابت من موفقیت آمیز بوده است؟

اگر تمام این چیزها همانی است که پزشک شما گفته باید باشد، در این صورت برنامه شما موفقیت آمیز بوده است. میزان قندخون و وزن خود را روزانه انداره بگیرید و یادداشت کنید. فشارخون خود را در خانه و یا در داروخانه اندازه بگیرید. روزانه ورزش مورد علاقه خود را انجام دهید.

جدول زیر نشان می دهد که چگونه اعداد و ارقام مربوط به سلامت خود را یادداشت کنید:

کنترل دیابت

وقتی روزانه سلامت خود را زیر نظر داشته باشید به موفقیت خود در حفظ سلامت کنترل بیماری دیابت کمک خواهید کرد.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود