زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

17 روش کسب درآمد در سفر

17 روش کسب درآمد در سفر

17 روش کسب درآمد در سفر

سفر رفتن بسیار هیجان انگیز است و بسیاری از ما برای اینکه بتوانیم بیشتر سفر کنیم باید درآمد بیشتری نیز داشته باشیم. شغل های زیادی وجود دارد که می توانید در حین سفر کردن، درآمد هم داشته باشید. در این مطلب 17 شغل عالی برای افرادی که سفر را دوست دارند معرفی کرده ایم. اگر شما هم دوست دارید سفر کنید و هم کسب درآمد کنید، این مطلب را بخوانید.

قبل از خواندن مطلب نکته ای را باید خدمت شما عرض کنم. شغل های زیادی وجود دارد که شما می توانید در شهرهای مختلف دنیا به آن بپردازید اما در این مطلب سعی کرده ایم که شغل های حرفه ای را معرفی کنیم.

1. استعدادیاب ورزشی

استعدادیاب ورزشی معمولا توسط کالج ها و سازمان های ورزشی حرفه ای استخدام می شوند و به مدارس و رویدادهای ورزشی در سراسر کشور سفر می کنند تا افراد با استعداد را شناسایی کنند. شما باید مهارت های خاصی که ورزشکار برای موقعیت های خاصی در تیم نیاز دارد را شناسایی کنید.

2. مدیریت پروژه

مدیران پروژه نه تنها پول خوبی دارند، بلکه سفرهای زیادی را نیز انجام می دهند. اغلب، آنها به مکان های مختلف نقل مکان می کنند و چندین ماه برای نظارت بر پروژه، به سفر می روند. حتی اگر شما دارای مدرک تحصیلی برای مدیریت پروژه نباشید، تجربه مدیریت پروژه های بزرگ می تواند برای شما ارزشمند باشد.

3. مشاور

شرکت ها مشاوران مختلفی را برای حل مشکلات خاص استخدام می کنند. از آنجایی که دانش آنها بسیار تخصصی است، مشاوران حرفه ای به کشورهای مختلفی سفر می کنند تا با شرکت های مختلفی همکاری داشته باشند. مشاور شدن برای افرادی که دوست دارند مسافرت های مکرر داشته باشند، مناسب می کند.

کار در کشتی کروز

4. کار در کشتی کروز

کار بر روی یک کشتی تفریحی رویای عاشقان سفر است. شما در حال سفر، کسب درآمد می کنید و در حالی که غذا و اقامت رایگان است. تفاوتی ندارد که شما خدمات رسان رستوران، کارمند فروشگاه و یا بخش سرگرمی گشتی هستید، فرصت های زیادی برای افراد در همه زمینه ها برای کار در کشتی کروز وجود دارد.

وبسایت هایی مانند Cruise Line Jobs لیست مشاغل برخی از خطوط کشتی های تفریحی نشان می دهد.

5. مربی غواصی

دنیای دیگری در زیر سطح اقیانوس وجود دارد و شما می توانید در آن با سفر و آموزش ملزومات غواصی زندگی کنید. مربیان غواصی این فرصت را می یابند تا بخش هایی از سیاره را ببینند که اکثر مردم هرگز آن را نخواهند دید. یک راه بسیار خوب برای شروع، انجمن حرفه ای معلمان غواصی (PADI)، که دوره های آموزشی و دانشجویی برای هر کسی که علاقه مند است، ارائه می دهد.

6. هماهنگ کننده رویداد

هماهنگ کنندگان رویداد ممکن است در رویدادهای محلی مانند مراسم عروسی کار کنند، اما سازماندهی رویدادهای وسیع مانند جشنواره ها و نمایشگاه های تجاری می تواند فرصت طلایی برای دوستداران سفر باشد.

شما با فروشندگان بالقوه از سراسر کشور ملاقات خواهید کرد. جستجوی "هماهنگ کننده نمایشگاه تجاری" در CareerBuilder بیش از 200 شغل را در شهرهای مختلف نشان می کند. متاسفانه سایت CareerBuilder کشور ایران را تحریم کرده است و برای مشاهده مشاغل باید از روش های دیگری مثل چیزشکن استفاده کنید.

7. مهماندار هواپیما

این ممکن است واضح ترین شغل مرتبط با سفر باشد، اما در خارج از کشور این یکی از قابل دسترس ترین هاست! شما نیازی به درجه تخصصی برای تبدیل شدن به یک مهماندار هواپیما ندارید و اکثر خطوط اصلی تنها نیاز به تجربه خدمات به مشتری و گواهی از سازمان هواپیمایی دارند.

مهماندار هواپیما بودن همیشه آسان نیست! در بعضی مواقع ممکن است بی وقعه کار کنید و زمان برای استراحت کافی نداشته باشید. اما در این کار شما به صدها شهر در سراسر جهان را سفر خواهید کرد. پاداش این کار چیست؟ پروازهای رایگان یا تخفیف برای شما و خانواده تان.

8. راهنمای تور بین المللی

تصور کنید روزهایتان را با راهنمایی دوستداران مسافرتی خود در یک کلان شهر شلوغ اروپایی، یا شاید یک روستای کوچک می گذارنید. هر جا که بخواهید بروید، مقصد سفرهای محبوب همیشه نیازمند راهنمای دوستانه و آگاه است که گردشگران را از طریق مناظر شهر و گشت های فرهنگی هدایت می کنند. این مقاله National Geographic راهنمایی هایی را برای راهنمایی های گشت و گذار بین المللی ارائه می دهد.

9. مربی اسکی

اگر عاشق ورزش زمستانی و مسافرت هستید، به یک مربی اسکی تبدیل شوید. در پیست های اسکی در سراسر جهان، از جمله در ایالات متحده، فرانسه، سوئیس و کانادا، مراکز آموزش اسکی وجود دارند. هنگامی که فصل اسکی تمام شده است، می توانید به دنبال یک کار در داخل یک پیست اسکی باشید. جستجوی خود برای شغل آموزش اسکی را در وبسایت کارگران فصلی (Seasonal Workers) آغاز کنید.

10. پرستار مسافرتی

پرستاران مسافرتی در سراسر کشور از بیمارستانی به بیمارستان دیگر منتقل می شوند و از یک موقعیت موقت به سمت دیگری حرکت می کنند. شما به مناطقی فرستاده می شوید که پرستاران بیشتر مورد نیاز هستند و مسکن، هزینه های سفر و منافع شما اغلب پوشش داده می شود.

مانند هر موقعیت پرستاری، شما به مدارک تحصیلی پرستاری برای ثبت به عنوان پرستار نیاز دارید. برای اطلاعات بیشتر به TravelNursing.org مراجعه کنید.

سفرنامه نویس

11. سفرنامه نویس

ممکن است این شغل ساده ترین راه برای تامین مخارج زندگی نباشد، اما اگر شما در نوشتن مهارت داشته باشید، می توانید اطلاعات خود را در مورد مقاصد سفر محبوب به اشتراک بگذارید. اگرچه موقعیت های سفر نویسی تمام وقت نیز وجود دارد، بیشتر کارهایی که می توانید انجام دهید، آزادانه است.

انتشارات به طور معمول افرادی را می خواهند که می توانند اطلاعات دست اول را از موقعیت مکانی که در حال نوشتن هستند، ارائه کنند. شما می توانید برای اطلاع از وظایف نوشتن سفرهای آزاد در سایت هایی مانند Freelancer.com و Upwork جستجو کنید.

عشایر دیجیتالی

12. عشایر دیجیتالی - Digital Nomads

عشایر دیجیتالی با کامپیوتر خود کار می کنند. این باعث می شود به مکان وابسته نباشند. تا زمانی که آنها به اینترنت دسترسی داشته باشند، می توانند زندگی کنند و درآمد داشته باشند. عشایر دیجیتالی آزاد هستند که به خواست خود سفر کنند و در کافی شاپ ها یا هتل ها کار کنند.

13. طراحی وب / گرافیک

در شغل طراحی وب یا گرافیک، همه چیزهایی که نیاز دارید رایانه شماست. می توانید سفر کنید و پروژه های طراحی وب را انجام دهید و یا به شهرهایی که سفر می کنید سفارش طراحی وب یا گرافیک بگیرید و از این راه کسب درآمد کنید.

استعداد برای نوشتن کد هم کمک می کند، بخصوص HTML، PHP و CSS که برای یادگرفتن می توانید به صورت آنلاین از منابع آموزشی استفاده کنید.

مترجم آزاد

14. مترجم آزاد

بدیهی است، شما باید یک زبان دوم را به عنوان یک مترجم بدانید، اما شاید به همان اندازه که شما فکر نمی کنید. شما می توانید در یک رستوران برای ترجمه منو، برای راهنمای تور یک تور توریستی یا ارائه خدمات ترجمه رایگان به صورت آنلاین را انجام دهید تا درآمد داشته باشید.

15. راننده ترانزیت

حمل و نقل جاده ای برای کسانی که جاده را به یک دفتر ترجیح می دهند، کار ایده آلی است. از آنجا که شما زمان طولانی را صرف رانندگی می کنید، این نیز یک گزینه شغلی برای درونگراها است. در این شغل شما شاید نتوانید مقصد را مشخص کنید اما سفر به کشورها و شهرهای مختلف می تواند بسیار هیجان انگیز باشد.

16. تدریس زبان انگلیسی

این یکی از شغل هاییست که بیشترین محبوبیت را در بین انگلیسی زبانان دارد، شاید بنظر آسان باشد ولی  یکی از بهترین شغل هاست. تدریس زبان انگلیسی در کشور خارجی نه تنها برای شما یک مزیت است بلکه برای دانش آموز هایتان هم یک فرصت است و به شما این امکان را می دهد که سفر کنید.

17. اجرای خیابانی

اگر استعدادی دارید که می توانید از آن زندگی بگذرانید یا آهنگی اجرا کنید یا جمعیتی را سرگرم کنید، اجرای خیابانی آسان ترین راه برای این کار است. گرچه درآمد حاصل از آن می تواند غیر قابل پیش بینی باشد یا حتی ناچیز ولی اگر هنرتان را دوست دارید پس این می توانید گزینه خوبی برای شما باشد.

کانال تلگرام زوم لایف
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
تعداد نظرات (19)
 1. حمید یوسفی در 2 دی 1401
  خیلی شغلهای خوبی هستن اما تو ایران چنین کارایی گیر نمیاد حتی برا کوچکترین کار پارتی میخواد
  نفس کشیدنو کنتری نکن شانس اوردیم
  پاسخ
 2. ت در 1 شهریور 1398
  ممنون به خاطر مطلب ،راهنمای تور و مهماندار درسته ،ولی ببخشید ما اینجا تو ایران داریم زندگی میکنیم و شما وقتی این متن رو ترجمه میکنین به درد همون خارج میخوره ،خیلی از اینا اصلا تو ایران تعریف شده نیستن چه برسه به اینکه شغل حساب بشن .لطفا یه شغل هایی بگید که تو ایران هم باشن
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 1 شهریور 1398

   سلام، بله درسته بیشتر این شغل‌ها در ایران تعریف نشده است. اما این مطلب بیشتر برای افرادی هست که دوست دارند به کشورهای خارجی سفر کنند و هم درآمد داشته باشند.

   پاسخ
 3. سارا در 22 تیر 1398
  چقدر خوبه که توی کشتی کروز باشی و از سفرهای دریایی لذت ببری
  پاسخ
 4. sssss در 14 مهر 1397
  مطالبتون عالی بود ولی به درد من نمی خورد ممنون
  پاسخ