زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

دفع سنگ کیسه صفرا (سنگ کبد) بدون عمل جراحی

دفع سنگ کیسه صفرا (سنگ کبد) بدون عمل جراحی

دفع سنگ کیسه صفرا (سنگ کبد) بدون عمل جراحی

سنگ کیسه صفرا (سنگ کبد) زمانی ایجاد می‌شود که تعادل خوبی از مواد شیمیایی در کیسه صفرا وجود نداشته باشد. سنگ کیسه صفرا قابل درمان است و دفع سنگ کیسه صفرا بدون عمل جراحی یکی از روش‌های طبیعی درمان این سنگ است.

افراد مبتلا به اضافه وزن و چاقی بیشتر احتمال دارد که سنگ‌های صفراوی تولید کنند. همچنین سنگ کیسه صفرا در زنان به ویژه خانم‌هایی که چند بار زایمان کرده‌اند، بیشتر بروز پیدا می‌کند. سن شیوع سنگ کیسه صفرا بین 40 تا 50 سالگی است، بنابراین قبل و پس از این زمان این عارضه کمتر دیده می‌شود.

کیسه صفرا

کیسه صفرا چیست؟

کیسه صفرا (Gallbladder) کیسه کوچکی است که در طرف راست بدن و در زیر کبد قرار دارد و در حقیقت انبار صفرا می‌باشد. صفرا در کبد ساخته شده و از طریق لوله‌ای به کیسه صفرا می‌ریزد. کار صفرا هضم و شکستن چربی‌ها است. هنگامی که چربی وارد اثنی عشر (قسمت اول روده باریک) می‌شود کیسه صفرا فشرده شده و صفرا وارد این قسمت می‌شود.

برعکس این که پزشکان عقیده دارند که کیسه صفرا عضو مهمی نیست و در صورت داشتن سنگ با عمل آن را در می‌آورند، این عضو اهمیت فراوانی داشته و در طب چینی کانال مخصوص انرژی برای آن وجود دارد.

سنگ کلیسه صفرا چیست؟

سنگ کیسه صفرا (Gallstone) بر اثر تحرک نداشتن مواد درون کیسه صفرا ایجاد می‌شود، بنابراین این مواد، داخل کیسه صفرا باقی می‌مانند و لجن صفراوی را ایجاد می‌کنند که این لجن در آینده به سنگ تبدیل می‌شود.

آنهایی که تحت عمل جراحی کیسه صفرا قرار گرفته‌اند ناراحتی‌های زیادی را خواهند داشت زیرا صفرا پس از تولید، مستقیم به اثنی عشر می‌ریزد و بنابراین هنگامی که چربی احتیاج به صفرا دارد مقدار صفرای مورد نیاز وجود نداشته و اینگونه اشخاص نمی‌توانند چربی را بخوبی هضم و جذب کنند. آنچه که پزشکان سنگ کیسه صفرا می‌نامند در حقیقت سنگ کبد است زیرا این سنگ‌ها در کبد تولید شده و وارد کیسه صفرا می‌شوند و دلیل آن هم این است که هنگامی که این روش را آنهایی که حتی کیسه صفرا ندارند، انجام دهند تعداد زیادی سنگ از آنها دفع می‌شود.

کارشناسان معتقدند که رژیم کم چربی و دارای فیبر بالا ممکن است به جلوگیری از تشکیل سنگ‌های صفراوی کمک کند.

انواع سنگ کیسه صفرا

بطور کلی 2 نوع سنگ کیسه صفرا وجود دارد که در ادامه توضیح داده‌ایم:

 • سنگ های کلسترولی: ممکن است در صورت وجود کلسترول بالا در صفرا تشکیل می‌شوند. آنها نوع اصلی و شایع سنگ‌های صفراوی در ایالات متحده هستند.
 • سنگ های رنگدانه‌ای: این نوع سنگ‌ها زمانی تشکیل می شوند که بیلیروبین زیادی دو مجرای صفرا وجود داشته باشد. آنها در میان افراد مبتلا به بیماری‌های کبدی، عفونت مجرای صفراوی و یا اختلالات خونی مانند کم خونی سلول‌های داسی شکل، رایج هستند.

کارشناسان کاملا نمی‌دانند که چرا کیسه صفرای برخی افراد تعادل مواد شیمیایی‌اش را برهم می‌زند که باعث تولید سنگ‌های صفراوی می‌شوند، در حالی که در بدن بقیه افراد این اتفاق نمی‌افتد.

افرادی که احتمال ابتلا به سنگ کیسه صفرا دارند

 • زنانی که باردار بوده‌اند؛
 • سابقه خانوادگی؛
 • افرادی که به تازگی وزن زیادی از دست داده‌اند؛
 • سریعا وزن زیادی کم کردن و دوباره اضافه‌کردن، می‌توانند خطر ابتلا به سنگ‌های صفراوی را در مردان افزایش دهند.
 • زنان مصرف کننده داروهای ضدبارداری؛
 • زنانی که تحت درمان استروژن با دوز بالا قرار می‌گیرند؛
 • افرادی رابطه خونی نزدیک با فردی که سابقه سنگ صفراوی دارند.
 • یک مطالعه نشان داد که یک ژن به طور قابل توجهی خطر ابتلا به سنگ‌های صفراوی را افزایش می‌دهد.
 • افرادی که چربی بالایی در رژیم غذایی خود دارند.
 • زنان دو برابر مردان مبتلا به سنگ صفراوی می‌شوند.
 • افراد بالای 60 سال؛
 • افرادی که داروهای کاهش کلسترول مصرف می کنند، به نام استاتین؛
 • افراد مبتلا به دیابت؛
 • علاوه بر این، درمان جایگزینی هورمونی (HTR) برای زنانی که در دوران یائسگی هستند با خطر بالایی از مشکلات کیسه صفرا مرتبط است.
 • علائم سنگ کیسه صفرا درد شدید در طرف راست شکم و گاهی در تمام شکم است.

علائم سنگ صفرا

سنگ‌های صفراوی ممکن است نشانه‌ها یا علائمی را ایجاد نکنند. اگر سنگ صفراوی در یک کانال انتقالی قرار گیرد؛ باعث انسداد می‌شود. علائم و نشانه‌های حاصل عبارت‌اند از:

 • درد ناگهانی و به سرعت در حال تشدید، در قسمت فوقانی شکم؛
 • درد ناگهانی و به سرعت در حال تشدید در مرکز شکم، درست زیر سینه؛
 • درد پشت بین تیغه‌های شانه‌ای؛
 • درد در شانه راست؛
 • تهوع یا استفراغ.

از بین بردن سنگ کیسه صفرا

از بین بردن سنگ کیسه صفرا بدون جراحی

به نقل از دکتر سهراب خوش‌بین: روش زیر را بارها به بیماران خود پیشنهاد کرده‌ام و به آسانی سنگ کیسه صفرا خارج شده و از شر عمل جراحی خلاص شده‌اند حتی بسیاری از بیماران یک هفته قبل از نوبت عمل جراحی به من مراجعه کرده‌اند که با این روش سلامتی خود را بازیافته‌اند.

مواد مورد احتیاج برای دفع سنگ کیسه صفرا:

این کار را باید حتما روزی انجام دهید که در منزل هستید مثلا تعطیل آخر هفته زیرا این عمل دو روز طول می‌کشد. روزی را که انتخاب می‌کنید صبحانه سبکی بخورید مانند آب میوه، و یا کمی نان و عسل و به هیچ وجه نباید غذای چرب بخورید تا اینکه صفرا داخل کیسه صفرا جمع شود تا با فشار بتواند دفع سنگ را انجام دهد.

برای دفع سنگ کیسه صرف به روش دکتر سهراب خوش‌بین، مراحل زیر را باید انجام دهید:

 • ناهار را باید سبزیجات پخته و بدون چربی بخورید و بعد از ساعت دو بعد از ظهر نباید چیزی بخورید ویا بیاشامید و اگر غیر این عمل کنید سنگها دفع نشده و بعداً احساس بیماری خواهید کرد.
 • ساعت 6 بعد از ظهر یک قاشق غذاخوری سولفات منیزیم را در داخل نصف لیوان آب سرد حل کرده، نوشیده و روی آن یک لیوان آب بنوشید. البته بعد از آن چند بار توالت می‌رسید و روده‌ها کاملاً تخلیه می‌شود.
 • ساعت 8 بعد از ظهر این عمل را دوبار تکرار کنید یعنی یک قاشق سوپخوری سولفات منیزیم را در نصف لیوان آب حل کرده و با یک لیون آب بنوشید.
 • ساعت 9:45 شب نصف لیوان روغن زیتون را در داخل مخلوط کن بریزید سپس آب یک گریپ‌فروت درشت را گرفته و به آن اضافه کرده و آنرا کاملاً با هم مخلوط کنید و بعد آنرا داخل یک لیوان بزرگ ریخته و با خود به رختخواب ببرید. البته قبلاً تمام کارهای خود را از قبیل مسواک زدن و غیره انجام دهید که دیگر از رختخواب بلند نشوید.
 • ساعت ده شب در کنار تختخواب خود ایستاده و تمام این مایع را بخورید و به پشت و یا به طرف راست دراز بکشید و به سنگ‌های کیسه صفرا فکر کنید که نرم شده و کم کم پائین می‌آیند.

بسیاری از اشخاص در حدود ساعت 5 یا 6 صبح بیدار شده و به توالت می‌روند و در این موقع تعداد بسیار زیادی یعنی بین 200 تا 1000 سنگ ریزه مانند نخود سبز از روده خارج می‌شوند. می‌توان یک سبد روی توالت گذاشت و آنها را جمع کرده در شیشه بریزید و به دکتر نشان دهید. سنگ‌ها به محض داخل شدن در آب شکسته می‌شوند.

البته برای اینکه سنگ‌ها خارج شده و کبد و کیسه صفرا کاملاً تمیز شوند بعد از بیدار شدن که معمولاً ساعت 6 صبح است یک لیوان دیگر سولفات منیزیم بخورید و دوباره بعد از دو ساعت این عمل را تکرار کنید. ظهر می‌توانید غذاهای سبکی مانند سبزیجات پخته میل کنید ولی برای شام غذای معمولی صرف کنید.

چگونه از سنگ صفرا جلوگیری کنیم؟

شما می‌توانید خطر ابتلا به سنگ‌های صفراوی را کاهش دهید اگر:

 • هیچ وعده‌ی غذایی را از دست ندهید. سعی کنید هر روز صبحانه بخورید. صرف غذای کم یا روزه می‌تواند خطر سنگ صفرا را افزایش دهد.
 • آهسته وزن کم کنید. اگر شما نیاز به از دست دادن وزن دارید؛ آهسته‌تر وزن خود را از دست بدهید. کاهش وزن سریع می‌تواند خطر سنگ صفراوی را افزایش دهد.
 • حفظ وزن سالم. چاقی و داشتن اضافه وزن باعث افزایش خطر سنگ‌های صفراوی می‌شود. هنگامی که به وزن استاندارد می‌رسید، با حفظ رژیم سالم و ادامه تمرین، آن وزن را حفظ کنید.
 • از مصرف غذاهای چرب بپرهیزید.
 • لبنیات کم چرب را انتخاب کنید.
 • از روغن‌های گیاهی استفاده کنید.
 • رژیم غذایی گیاهی انتخاب کنید تا فیبر غذایی شما افزایش یابد.
 • از مصرف غذاهای سرخ شده اجتناب کنید.
 • غلات کامل، سبوس و نان‌های سبوس‌دار را به سبد غذایی خود اضافه کنید.

سخن پایانی

تمیز کردن کبد و کیسه صفرا را باید هر شش ماه یکبار انجام داد و هر بار می‌بینید که تعداد زیادی سنگ دفع می‌شود و احساس سبکی و سلامتی خواهید کرد. این روش اگر آنطور که گفته شده عمل شود بسیار آسان، طبیعی و بی‌خطر است و از عمل جراحی جلوگیری می‌کند.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
تعداد نظرات (128)
 1. سهیلااللهویردی در امروز, 10:07
  سلام من دوبارای ن کاروانجام دادم و تعداد زیادی سنگ دفع شداماهردوباردرروزدوم دچارسردردوحشتناکی شدم
  پاسخ
 2. Shakoko در 1 خرداد 1402
  سلام, آیا برای شخصی که سنگ کیسه صفرا به اندازه ۱۱ ملی متر دارد این روش قابل تطبیق است این سنگ در مجرای صفراوی بند نمی‌شود لطفا کمی روشنی بیندازید
  پاسخ
 3. مهمان بهار در 18 اردیبهشت 1402
  سلام
  این روشی که برای دفع سنگ صفرا با سولفات منیزیم گفته شده واقعا بی خطره
  ومشگلی پیش نمیاد مطمئن باشم اگه امکان داره راهنمایی کنید ممنون
  پاسخ
 4. شهید فروتنی در 4 اردیبهشت 1402
  سلام من ازاین دارو استفاده کردم عوض اینکه سنگهای کیسه صفرام راخالی کند کیسه صفرام رابزرگ کرده الان کیسه صفرام به بزرگی 34میلی شده لطفاً من را راهنمایی کنید
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 4 اردیبهشت 1402

   سلام، قبل از انجام هر روشی بهتر است با پزشک مشورت کنید. درباره این مسئله هم توصیه میشه در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
   1. رحیم نصرالهی در 26 اردیبهشت 1402
    به دستور پزشک ازپو در سنگناک استفاده کردم ولی این پودر جواب نداد
    پاسخ
  2. مهمان ناشناس در 22 اردیبهشت 1402
   از کجا معلوم خودت جراح کیسه صفرا نباشی و از قصد این موضوع رو ننوشته باشی؟
   پاسخ
 5. مریم از تبریز در 2 اردیبهشت 1402
  سلام
  من ۳۶ سالمه اندازه سنگ صفرام ۱۷ میلی بود. دارو رو مصرف کردم از دیروز. از کجا بفهمم سنگ ها دفع شدند. چند بار اسهال داشتم با چیزهایی شبیه به نخود سبز.
  آیا خود سنگ باید دفع بشه؟ ممنونم از راهنمایی تون
  پاسخ
  1. بهروز در 25 اردیبهشت 1402
   سلام اگر گریپ فروت موجود نباشد
   از میوه های دیگر می توان استفاده کرد ؟
   پاسخ
 6. نگار میرزازاده در 31 فروردین 1402
  سلام من نوزادپسر۱۷ ماهه دارم ایا میتونم این کارو انجام بدم چون شیر میدم واسه همین و عمل کیسه صفرا انجام ندم ممنون
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 31 فروردین 1402

   سلام، با ابتدا با پزشک خودتان مشورت کنید.

   پاسخ
  2. Elsa در 7 اردیبهشت 1402
   منم نوزاد ۲ ماهه داشتم که سنگ صفرا گرفتم واین روش رو استفاده کردم و دفع شد ولی هنوز درد دارم ۳ماه میگذره از دفع . نمیدونم چرا درد دارم هنوز .ولی از لحاظ دفع شدن کامل دفع میشه ۴ ماه طول کشید ۴ دوره دارو مصرف کردم
   پاسخ
 7. الیاس نوری در 26 فروردین 1402
  سلام من از روش شما استفاده کردم مقداری سنگ دفع شد ورفتم سونوگرافی دادم گفت ۱۷ میلی سنگ هست و قبلا ۱۶ میلی بوده ایا دوباره از روشتون استفاده ‌کنم امیدی هست که درمان بشه
  پاسخ
 8. امیر فرنگی در 19 فروردین 1402
  سلام دکتر جان سولفات منیزیم از کجا بگیرم ممنون
  پاسخ
 9. الیاس نوری در 17 فروردین 1402
  سلام من سال قبل ۱۶ میلی سنگ صفرا داشتم هفته قبل حجامت گرم انجام دادم وازسولفات مینیریم روغن زیتون اب سیب و گریپ استفاده کردم وروز بعدش تعداد زیادی سنگ زرد و سبز لجنی دفع کردم سنگ ها کمی نرم بودند و چندروز بعد هم جای صفرام احساس سنگینی میکنه حس میکنم هنوز چیزی باقی مونده ایا لازمه دوباره پاکسازی انجام بدم وبعدش سونوگرافی بگیرم یا نه
  پاسخ
 10. زهرا سالو در 16 فروردین 1402
  باید چیکار کنم سنگ کیسه سفرام بیوفته
  پاسخ
 11. حسین رمضانی در 14 فروردین 1402
  درود بر شما
  من دو عدد سنگ کوچک صفرا دارم آیا با این روش که دکتر فرمودند سنگ دفع میشود
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 15 فروردین 1402

   سلام، نظر قطعی وجود نداره و بهتره قبل از انجام با پزشک مشورت کنید.

   پاسخ
 12. مریم آرامش در 26 اسفند 1401
  سلام . من سنگ صفرا ۵ میلی دارم و یبوست مزمن . برای رفع یبوست سولفات منیزیوم خوردم اما بعد از دو روز جواب داد الان فک میکنم شاید روده تخلیه نشه میشه در پروسه پاکسازی از پودرهای کولونوسکوپی استفاده کنم؟ ممنونم
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 28 اسفند 1401

   سلام، برای این مسئله مطمئن نیستیم و پیشنهاد میشه بعد از انجام فرایند اگر احساس کردید روده تخلیه نشده از پودرهای کولونوسکوپی استفاده کنید.

   پاسخ
 13. مهمان عاطفه در 17 اسفند 1401
  من سنگام ۴۲میلی‌متر ....بصورت سنگ ریزه تجمعی هست.....آیا این روش رو انجام بدم؟
  ۲۵سالمه یکبار زایمان داشتم اضافه وزنم دارم دکتر گفته باید صفرام برداشته شه
  پاسخ
 14. عباس در 6 اسفند 1401
  سلام چند بار میتوان این کار رو انجام داد؟ من یکبار انجام دادم هنوز سنگ به طور کامل دفع نشده آیا می توان این دستورالعمل را بعد از یکهفته تکرار کرد؟
  پاسخ
 15. عادل در 19 بهمن 1401
  سلام ببخشید من رفتم دکتر گفت اسلاج صفرا داری احساس میکنم کیسه صفرام التهاب کرده درد شدید پشت و کتف دارم با این روش قابل درمان هست
  پاسخ
 16. مهمان فاطمه در 19 بهمن 1401
  من استفاده کردم از پودر سنگ صفری و روغن زیتون با گریپ فروت عالی بود سنگهام دفع شد
  پاسخ
  1. مهمان صادق در 21 اسفند 1401
   سلام چند بار این عمل را انجام دادید
   پاسخ
  2. سوزان در 18 فروردین 1402
   منم ازاین سنگناک استفاده کردم عالی بود
   پاسخ
  3. Elsa در 7 اردیبهشت 1402
   الان درد ندارید؟ من آخرین سنگم بهمن دفع شده ولی هنوز درد دارم .
   پاسخ
 17. مهمان علی در 19 بهمن 1401
  آیا این روش برای پولیپ کیسه صفرا هم می شود استفاده کرد
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 19 بهمن 1401

   سلام، خیر!

   پاسخ
 18. مهمان مهسا در 18 بهمن 1401
  چقدر این اطلاعات صحت داره؟
  تا الان کسی انجام داده؟
  سولفات منیزیم از کجا میشه تهیه کرد؟ قرص؟
  پاسخ
  1. مهمان فاطمه در 19 بهمن 1401
   سلام من استفاده کردم تقریبا هفته ی پیش بود که سنگهام دفع شد خدارو شکر و عطاری ها هم دارن این دارو رو طب سنتی تجویز میکنه و پودر هست
   پاسخ
 19. مهمان مهرنوش در 15 بهمن 1401
  با سلام ایا کسی که کبدش چرب هست میتونه این رو انجام بده سپاس
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 15 بهمن 1401

   سلام، ابتدا باید با پزشک مشورت کنید.

   پاسخ
 20. نوراله در 3 بهمن 1401
  سلام
  لطفاً راهنمایی کنید منیزیم خوراکی را از کجا تهیه کنم
  پاسخ
 21. مهمان فهیمه در 1 بهمن 1401
  سلام وقتتون بخیر در سایت اگاهی و سلامتی راجع به همین روش گفته بودن اگه بعدش پاکسازی روده انجام ندین سنگها میمونه تو روده و یا مسدود میکنه یا عفونت ایجاد میکنه ایا این قضیه درسته؟منم چند سنگ 6 میل دارم من که نظرات رو میخوندم حتی یکی از پیامها هم نوشته بود بعد این کار جرحی روده شد.متاسفانه راههایی هم که برای پاکسارزی روده گفتن فوق العاده سخت هستن خواستم نظر شما و دوستان رو بدونم
  پاسخ
 22. محمدی در 29 دی 1401
  سلام من زن 27 ساله هستم آیا این روش ضرر هم دارد منظورم استفاده از سولفات منیزیم هست؟
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 4 بهمن 1401

   سلام، بهتر است ابتدا با پزشک مشورت کنید.

   پاسخ
 23. نيما در 24 دی 1401
  سلام و وقت بخير
  خيلي ممنونم بابت وبسايت خوبتون
  من ٢٧ سالمه ٢ تا سنگ ١١.٥ در گردن و ٦ ميل در داخل كيسه صفرا دارم
  دكترا جراحي گفتن
  ١٠ روز پيش دردي گرفت
  تغذيمو خيلي رعايت كردم
  من اين روشو امتحان ميخوام بكنم ولي از گير كردن تو مجراي صفرا نگرانم
  اين روش سنگ رو خرد ميكنه مياره يا كامل؟
  پاسخ
  1. مدرس زاده در 2 بهمن 1401
   سلام و احترام
   ن سنگ ها رو کامل خورد میکنه
   نگران نباشید با توکل برخدا شروع به استفاده کنین و بعداز اون میبینین ک چقدر راحت شدین
   پاسخ
 24. راضیه جعفری در 12 دی 1401
  من کیسه صفرا دارم ولی نمی خواهم عملیات انجام دهم
  با دارو چطور سنگ های کیسه صفرا را از بین ببرم


  باسپاس
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 12 دی 1401

   سلام، برای انجام این روش یا استفاده از روش‌های دارویی حتماً باید با پزشک مشورت کنید.

   پاسخ
 25. زینب۳۴ سال در 17 آذر 1401
  من سه تا بچه دارم اندازه سنگ صفرام هم ۱۰میل است حالا اگر من از منزیوم وروش های که نوشته اید استفاده کنم نتیجه میبینم
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 18 آذر 1401

   سلام، این روش به نقل از یک پزشک بیان شده و ممکنه برای همه نتیجه یکسانی نداشته باشه چون هم شرایط جسمانی هر شخصی متفاوته و هم روش انجام توسط افراد فرق می‌کنه!
   پیشنهاد می‌کنیم قبل از انجام روش حتماً با پزشک مشورت کنید.

   پاسخ
 26. مهمان سمیرا در 16 آذر 1401
  سلام خانمی ۵۸ ساله هستم ۴ سال پیش جراحی کیسه صفرا داشتم الان دوباره با همون علائم به پزشک مراجعه کردم و سنگ ۶ ملیمتری درون مجرا دارم
  سوالم اینه آیا میشه با روش شما از مجرا دفع سنگ داشته باشم و اینکه چرا دوباره تشکیل شده و چطور میتونم از تشیکیل دوباره پیشگیری کنم ...
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 17 آذر 1401

   سلام، باتوجه به اینکه قبلاً عمل انجام دادید ابتدا باید با پزشک خودتان مشورت کنید و علت تشکیل مجدد رو جویا بشید.

   پاسخ
 27. نادر در 23 آبان 1401
  سلام میخواستم بدونم اگه صفرا پولیپ داشته باشه چه باید کرد
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 24 آبان 1401

   سلام، پولیپ معمولاً خطرناک نیست اما برای انجام این روش حتماً با پزشک مشورت کنید.

   پاسخ
 28. آرزو عباسی در 20 آبان 1401
  سلام به همگی
  من حدود ۱۰سال سنگ صفرا دارم که به مرور بزرگتر شده و به ۳۴میل رسیده
  درد وحشتناکی یه شب مرا فرا گرفت که مثل درد های قبلی نبود
  تمام بدنم عرق سرد کرد و از شدت درد خون دماغ شدم
  بهمین علت هم جراحی اورژانسی برای من تجویز شد
  اما من بخاطر شرایط خاصی نمی‌تونستم اون تایم جراحی کنم
  و وقت عمل را برای ۳۰شهریور اوکی کردم
  بطوری حالم بد بود که از خوردن غذا امتناع میکردم و حتی خوردن آب سرد اژدهای این درد را بیدار میکرد
  فقط آب گرم می‌خوردم با کمی غذای آبپز سبک
  یک هفته قبل عمل اتفاقی با دوستی در این خصوص صحبت کردم ایشان پزشک طب سنتی بمن معرفی کردن در کمال ناباوری و بی اعتمادی تحت معالجه قرار گرفتم
  بمن گفتند صبح ها ناشتا دو قاشق غذاخوری خاکشیر شسته شده کمی تخم شربتی و سه قاشق آبغوره را با آب گرم مخلوط کرده و میل کنم
  تاکید کردند غذاهای چرب + بادمجان مصرف نشود
  و یک شربت سکنجبین بزوری معتدل دادن که شرکتی است روزی سه بار میل شود
  و یک شربت تنقیح سودا که شب موقع خواب
  و گفتند در طول روز مایعات مصرف شود بخصوص از سه تا سی لیوان میتوان آب سیب مصرف کرد که از بین برنده سنگ صفرا است
  و تمبر هندی تازه
  پس از سه هفته بمن گفتند پودر سنگناک را استفاده کنم که مقدار زیادی سنگ دفع کردم
  و سپس داروهای خود را از سر گرفته باز بعد سه هفته (میشود از دیروز)که گفتند پودر سنگناک مصرف شود
  و امروز کلی سنگ دفع کردم
  و باز باید داروهای خودم را مصرف کنم گفتند ان شااللّه ظرف۲-۳ماه بکلی رفع میشود
  بابت بلندی پیام پوزش می‌طلبم اما ان شااللّه که مفید بوده باشد.
  نثار روح شهدا صلوات
  پاسخ
  1. مهمان مهدی در 7 دی 1401
   با سلام خدمت شما سرکار خانم عباسی
   پدرم قلب باز عمل کردند و الان دوچار سنگ کیسه صفرا شدن اگه لطف کنید آدرس پزشک سنتی که شما رفتید پیشش رو لطف بفرمایید.
   بشدت لازم دارمش چون حتی یه غذای خیلی سبک هم که میخورن خیلی اذیت میکنه سنگ.
   با تشکر فراوان
   پاسخ
  2. لیانا گرمرودی در 1 اردیبهشت 1402

   سلام خانم عباسی.لطفا برای من هم ادرس بدین این طب سنای که شما را درمان کرده ممنون میشمممم برای مادرم میخام🥺

   پاسخ
 29. محدثه مدرس زاده در 24 مهر 1401
  سلام و عرض ادب خدمت ادمین محترم این سایت و همه کسانی ک این پیام را میخوانند
  من با این روش که از دیشب شروع کردم و امیدی هم به دفع نداشتم خداروشکر خیلی سنگ ازم دفع شد
  حدود دوسال بود که دائم دنبال جایی میگشتم که از تیغ جراحی راحت بشم و خداروشکر این روش جواب داد سنگهای من حدود ۱۷ الی ۱۸ میل هستند. چند نکته رو لازم دونستم خدمت دوستان عرض کنم اول اینکه دستورات رو کامل اجراکنین و نترسین حتی اگر سنگهای شما بزرگ تر از من بود فقط اینکه تمامی مراحل ب درستی انجام بشه دوم :سنگهایی ک از شما دفع میشه ب صورت لجنی هستن ممکنه اندازه نخود باشن ممکن هم هست خیلی ریز و حتی شن ریزه مانند.سوم:توقع دفع یکباره سنگ های بزرگتون رو نداشته باشین چون کار منیزیوم خورد کردن سنگهای شماست پس هرچی ک از شما دفع میشه در واقع همون تیکه سنگهای بزرگی بوده ک در سونو مشاهده شده.چهارم: انتظار اینکه با یک جلسه کامل سنگها دفع بشن رو نداشته باشین حداقل مخصوصا برای سنگ‌هایی با اندازه های بزرگ چهار پنج دوره اونم دو هفته درمیون باید این مراحل رو برین تا نتیجه عالی بگیرین.پنجم:اگر منیزیوم را پیدا نکردین ب طب بوعلی (آل اسحاق_قم) سفارش سنگناک رو بدین ک همون منیزیوم هست که فقط اسمس عوض شده
  انشالله که تونسته باشم کمکی کرده باشم و موفق باشین
  ((هدیه ب روح مطهر حضرت زهرا صلوات))
  پاسخ
  1. ملیکا در 7 آبان 1401
   من یک بار این کارو انجام دادم نتیجه نگرفتم
   کیسه صفرام پر پر شده گفتن باید عکل بشه
   بنظرتون چند بار این کارو انجام بدم نتیجه ای داره؟
   با توجه ب این ک کیسه صفرام پر شده
   پاسخ
   1. مدرس زاده در 29 آبان 1401
    سلام عزیزم این روش روی همه اکثرا جواب داده اگر دقیق رعايت شه اما من خودم چون صفرام پر بود بجای یک قاشق چای خوری از یک قاشق غذا خوری پودر سنگناک استفاده کردم و اصلا هم ضرری نداره فقط اینکه مراحل رو رعایت کن و کلا بین مراحل هیچ چیزی نخور
    ساعتی ک برای خواب شب هم گفته شده و ب پهلوی راست خوابیدن هم خیلی مهمه
    انشالله که ب زودی دفع میکنین
    پاسخ
   2. محسن در 14 دی 1401
    باید چندین مرتبه انجام دهید به فاصله هر یکماه تا در دو پاکسازی آخر،سنگی مشاهده نشود.جهت خرد کردن سنگهای بزرگ ،می توان دو واحد زردچوبه با پنج واحد روغن زیتون را ترکیب کرد و هر 12 ساعت یک قاشق مرباخوری تا مدت یکماه میل کرد و سپس پاکسازی کبد و صفرا را انجام داد. سنگهای کلسترولی و صفراوی را کبد می سازد و دلیلش داروهای شیمیایی و روغن های مصرفی و آب یخ و سموم محیطی مانند آلودگی هوا می باشد و البته کلسترول و تری گلیسیرید بالا، یک هفته قبل از پاکسازی روزی سه لیوان آب سیب و یک قاشق سرکه سیب مخلوط و میل شود.تا درد ساکت و سنگها سریعتر خرد و نرم و خارج گردد
    پاسخ
  2. مهمان مهدی در 19 دی 1401
   بعد از نهار سبک شام چی خوردید؟؟ایا صبحانه هم روز بعد نباید خورد؟؟؟
   پاسخ
  3. قربانفر در 12 اردیبهشت 1402
   سلام ممنون بابت راهنمایت پس سولفات منیزیم همان پودر سنگ ناک هست
   پاسخ
 30. حسین معصومی در 23 شهریور 1401
  سلام جواب سونوگرافی سنگ درکیسه صفرا نشان میده چه کار باید بکنم متشکر
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 23 شهریور 1401

   سلام، در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ