زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

برای شروع رژیم کتوژنیک به این 12 نکته توجه کنید

برای شروع رژیم کتوژنیک به این 12 نکته توجه کنید

برای شروع رژیم کتوژنیک به این 12 نکته توجه کنید

شروع رژیم کتو در نگاه اول شاید کمی سخت باشد اما همین رژیم غذایی به افراد زیادی کمک کرده تا به وزن ایده‌آل خود برسند. اگر می‌خواهید یک رژیم غذایی مناسب کاهش وزن، مانند رژیم کتوژنیک را شروع کنید از ابتدا نباید به فکر نتیجه باشید. بلکه باید اصول اولیه رژیم غذایی را بشناسید و در طول دوره رژیم به آنها پایبند باشید تا بتوانید به هدفتان برسید.

برای این منظور، در ادامه مهم‌ترین نکاتی که باید قبل از شروع رژیم کتوژنیک بدانید و آنها را رعایت کنید را توضیح دادیم، با زوم لایف همراه باشید:

1. هدف واقع بینانه داشته باشید

بیشتر افرادی که باید وزن خود را کاهش دهند، اهداف بلند پروازانه‌ای را در پیش می‌گیرند و آرزو دارند متناسب با سایزی باشند که شاید برای آنها واقع گرایانه نباشد. با این وجود از دست دادن حداقل ۵ تا ۱۰ درصد از وزن بدن می‌تواند احساس شما را بهبود ببخشد، باعث چسبیدن شما به رژیم جدید و سالمتان شود و از همه مهمتر سلامتی کلی بدن را بهبود ببخشد.

مطالعات نشان می‌دهد که از دست دادن حتی مقادیر اندک وزن می‌تواند سلامت کلی و به ویژه فشار خون را کاهش داده و قند خون و کلسترول را کاهش دهد.

2. کربوهیدرات خود را محدود کنید

بسیاری از افرادی که به رژیم غذایی کتوژنیک روی می‌آورند، قبلا رژیم اتکینز (Atkins) داشتند و پروتئین خود را محدود نکرده‌اند. پروتئین بیش از حد می‌تواند سطح کتوز را پایین بیاورد. مصرف ایده‌ال پروتئین برای کاهش وزن بین 0.6 تا 0.8 گرم در روز به ازای هر پوند وزن بدن است.

3. نگران چربی نباشید

شما در رژیم کتوژنیک چربی می‌خورید تا چربی بسوزانید! چربی منبع اولیه انرژی در کتوژنیک است یعنی بدن بجای کربوهیدرات از چربی برای سوخت و ساز استفاده می‌کند. اما باید توجه کنید که مصرف چربی زیاد تا زمانیکه وارد فاز کتوزیس شوید مجاز است. بعد از ورود به فاز کتوز باید مصرف چربی را کنترل کنید تا بدن چربی ذخیره شده را بسوزاند نه چربی مصرفی را.

4. آب بنوشید

تلاش کنید تا یک گالن ( حدود 3.7 لیتر) آب در روز بنوشید. مطمئن باشید که به بدن خود آب رسانی کنید و با میزان آبی که می نوشید بتوانید استوار بمانید. نه تنها به شما کمک می کند تا موارد حیاتی بدنی را تنظیم نمایید، بلکه به شما کمک می کند تا گرسنگی خود را هم کنترل کنید.

5. میان وعده را حذف کنید

کاهش وزن زمانی بهتر انجام می شود که شما انسولین کمتری در روز تولید کنید. میان وعده های غیر ضروری موجب سخت شدن کاهش وزن شما می شود.

6. روزه متناوب بگیرید

روزه گرفتن در سراسر روز برای تقویت سطح کتون‌ها بسیار خوب است. اما چرا روزه‌داری متناوب مهم است؟ هر بار که شما چیزی بخورید انسولین خون بالا می‌رود؛ و در حضور انسولین چربی‌سوزی تقریبا به صفر می‌رسد. اگر روزاه داری متناوب (رژیم فستینگ) داشته باشید، افزایش انسولین کنترل می‌شود.

چطور روزه متناوب بگیریم؟

برای شروع رژیم کتو از سه وعده غذایی (صبحانه، نهار و شام) شروع کنید و میان‌وعده را حذف کنید. به‌مرور تعداد وعده ‌غذایی را به 2 برسانید. تا جایی که می‌توانید ناشتا و بدون احساس گرسنگی، صبح را ظهر کنید. بعد از مدتی حتی می‌توانید فقط با یک وعده در روز کارکرد عادی خودتون را دارید.

7. ورزش کنید

کاهش وزن با ورزش کردن و حتی با پیاده‌روی تاثیرات بسیاری شگفت‌انگزی دارد. اگر می‌خواهید بخش زیادی از رژیم غذایی کتو را اجرا کنید، 20 الی 30 دقیقه در روز ورزش کنید. حتی فقط یک پیاده‌روی کوتاه هم می‌تواند به کاهش وزن شما و تنظیم سطح قند خون کمک کند.

8. یک همراه پیدا کنید

حمایت یک بخش مهم در مسیر کاهش وزن است. از یک عضو خانواده یا دوست‌تان کمک بخواهید تا شما را در پیاده‌روی یا ورزش همراهی کند. این کار به شما انگیزه می‌دهد که برنامه‌تان را ادامه دهید و احساس تنهایی نکنید.

9. جدول غذایی تهیه کنید

شاید در ابتدا کمی سخت باشد که بخواهید برنامه غذایی یک هفته خود را تنظیم کنید اما به شما قول می‌دهم اگر برنامه غذایی خود را از روزهای قبل آماده کنید، براحتی می‌توانید طبق اصول رژیم غذایی جلو بروید.

برای اینکار لیست مواد غذایی کتوژنیک را مشاهده کنید و برای خودتان یک برنامه غذایی تهیه کنید.

10. آمار غذاهایتان را داشته باشید

یک بخش مهم در رژیم غذایی ثبت آن چه می‌خورید و مقدار آن است. همین که این مقادیر را جایی یادداشت کنید کمک می‌کند بتوانید خودتان را کنترل کنید. اگر از کسی رژیمتان را دریافت کرده باشید معمولا جایی برای گزارش دارد اگر خودتان برنامه را تنظیم کردید از یک دفتر یادداشت استفاده کنید.

11. تصمیم بگیرید که وزن کم کنید

خیلی‌ها برای اینکه کاهش وزن سریع را تجربه کنند دست به کارهای زیادی می‌زنند اما در نهایت به وزن قبلی خودشان برمی‌گردند! همانطور که وزن شما به مرور افزایش پیدا کرده باید به مرور هم کاهش وزن داشته باشید اما می‌توانید با برخی رژیم‌های غذایی سرعت کاهش وزن را بالا ببرید.

اگر فقط آرزوی لاغر شدن داشته باشید خیلی زود از برنامه کاهش وزنی که دارید خسته می‌شوید اما وقتی تصمیم گرفتید وزن خودتان را پایین بیاورید می‌توانید به روزهای بهتر هم برسید.

12. مدت زمان رژیم کتوژنیک

باتوجه به شرایط هرشخصی مدت زمان رژیم کتوژنیک هم متفاوت است اما در بهترین حالت بین 2 تا 3 ماه می‌توانید از رژیم کتوژنیک استفاده کنید. شما در 2 هفته اول باید به دقت رژیم کتوژنیک را رعایت کنید تا  وارد فاز کتوزیس شوید تا فرایند تبدیل چربی به انرژی مصرفی شما (کاهش وزن) شروع شوید. بعد از آن هر چقدر رژیم را با دقت بیشتری رعایت کنید میزان کاهش وزن شما بیشتر می‌شود.

بعد از گذشت 1 ماه انتخاب با شماست که رژیم کتوژنیک را ادامه دهید یا نه! اما مهم است بدانید که بیشتر از 3 ماه توصیه نمی‌شود که این رژیم غذایی را ادامه دهید.

چگونه رژیم غذایی کتوژنیک را شروع کنیم؟

اگر می‌خواهید رژیم کتوژنیک را امتحان کنید، این نکات را رعایت کنید:

 • از بین بردن کربوهیدرات‌ها: برچسب‌های مواد غذایی را بررسی کنید و روزانه 30 گرم کربوهیدرات یا کمتر مصرف کنید.
 • مصرف غذای مناسب: گوشت، پنیر، تخم مرغ کامل، آجیل، روغن، آووکادو، ماهی روغنی و خامه مصرف کنید، زیرا این مواد غذایی جزء رژیم کتوژنیک است.
 • سبزیجات بخورید: منابع چربی، کالری زیادی دارند، بنابراین برای پر کردن بشقاب خود، از سبزیجات بیشتری استفاده کنید تا احساس سیری بیشتری داشته باشید.
 • برنامه غذایی داشته باشید: پیدا کردن وعده‌های غذایی کم کربوهیدرات برای همیشه آسان نیست! مخصوصاً وقتی خارج از خانه باشید. مانند هر رژیم غذایی، در رژیم کتو؛ داشتن یک برنامه غذایی با وعده‌های غذایی مشخص بسیار مهم است.
 • آنچه را دوست دارید پیدا کنید: تا زمانی که رژیم کتویی مناسب را برای خود پیدا کنید، آزمون و خطا داشته باشید.
 • پیشرفت خود را اندازه بگیرید: هر 3 تا 4 هفته عکس بگیرید، اندازه بگیرید و وزن خود را زیر نظر بگیرید. اگر کاهش وزن متوقف شد، سعی کنید غذای دریافتی را کمی کاهش دهید.
 • دریافت مواد معدنی: کتوزیس تعادل مایعات و مواد معدنی شما را تغییر می‌دهد. به همین دلیل، به غذای خود نمک بزنید و الکترولیت یا منیزیم مصرف کنید.
 • مکمل مصرف کنید: برای تقویت روند کتوزیس، می‌توانید مکمل‌های نمک کتون، روغن ام‌سی‌تی MCT (5 تا 10 گرم دو بار در روز) مصرف کنید یا مرتبا از روغن نارگیل استفاده کنید.
 • ثبات داشته باشید: میانبری برای موفقیت در کاهش وزن وجود ندارد! با هر رژیم غذایی، ثبات مهمترین عامل موفقیت است.

آیا کتوژنیک برای من مناسب است؟

استفاده از یک رژیم غذایی واحد، برای همه مناسب نیست! به خصوص که متابولیسم فردی، ژن‌ها، نوع بدن، شیوه زندگی، علایق غذایی و ترجیحات شخصی متفاوت است. با این حال، رژیم کتوژنیک می‌تواند برای افرادی که اضافه وزن دارند یا در معرض سندرم متابولیک هستند، تاثیرات شگفت‌انگیزی داشته باشد.

اگر شما غذاهای پر چرب را دوست ندارید اما عاشق کربوهیدرات هستید، ممکن است این رژیم برای شما سخت باشد. اگر هنوز ایده رژیم کم کربوهیدرات را دوست دارید، پس یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات مانند کتوژنیک، ممکن است گزینه مناسبی برای شما باشد.

رژیم کتوژنیک ممکن است در کوتاه مدت نیز برای از دست دادن چربی و کاهش وزن برای شما مناسب باشد. با این‌حال باید منظم باشید، غذاهای مناسب بخورید و از خوردن غذاهای با کربوهیدرات بالا اجتناب کنید.

نکته:
رژیم کتوژنیک گزینه مناسبی برای ورزشکاران حرفه‌ای یا کسانی که می‌خواهند عضله‌سازی کنند، نیست. همچنین گیاهخواران یا گیاهخواران نیز ممکن است به دلیل وجود گوشت، تخم مرغ، ماهی و لبنیات از این رژیم استفاده نکنند.

علاوه بر این، انتقال به رژیم کتوژنیک گاهی اوقات می‌تواند باعث علائم منفی شود که اغلب به آن "آنفولانزای کتو" گفته می‌شود. آنفولانزای کتو می‌تواند علائمی مثل: کم شدن انرژی، کاهش عملکرد ذهنی، افزایش گرسنگی، مشکلات خواب، حالت تهوع، ناراحتی گوارشی داشته باشد. در حالی که این اتفاق به ندرت رخ می‌دهد، ممکن است باعث شود برخی از افراد در روزها و هفته‌های اول از ادامه این رژیم منصرف شوند! خصوصاً که چند هفته اول هر رژیم غذایی سخت‌ترین است.

کتاب PDF رژیم کتوژنیک؛ برای کاهش وزن اصولی

90,000 تومان

سخن پایانی
همواره به یاد داشته باشید که هوشیار باشید و مطمئن باشید که عناصر را روی جدول چک کنید. با این کار شما کربوهیدرات های پنهان را پیدا و رژیم لاغری کتوژنیک را به خوبی اجرا خواهید کرد.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود
تعداد نظرات (26)
 1. ابوالفضل کیانی در 16 خرداد 1402
  سلام شب اگه گشنم شد میشه غذا خورد
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 21 خرداد 1402

   سلام، بله مشکلی از نظر تعداد وعده غذایی نیست. فقط باید میزان کربوهیدرات روزانه را کنترل کنید.

   پاسخ
 2. رویا مداح در 7 اردیبهشت 1402
  کاهش وزن وسایز
  با کمک کتو موفق خواهم شد
  پاسخ
 3. مهمان مهدیه در 12 اسفند 1401
  سلام خسته نباشید من ۱۶ سالمه قدم ۱۵۶ هست وزنم ۷۵🥲💔چیکار کنم الان هیچی نمیدونم ورزش هم تنبلیم میاد بکنم. چیکار کنم
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 13 اسفند 1401

   سلام، شما حتماً نباید این رژیم غذایی را برای کاهش وزن انتخاب کنید! اگر ورزش نمی‌کنید باید در انتخاب غذاها بسیار دقت کنید.

   پیشنهاد می‌کنم مطلبی که با عنوان روش‌های کاهش وزن خانگی منتشر کردیم را بخوانید:

   https://zoomlife.ir/health/fitness/225-home-remedies-weight-loss.html

   پاسخ
 4. مهمان مریم در 27 بهمن 1401
  سلام من ۳۵ کیلو اضافه وزن دارم آیا میتوانم این رژیم را استفاده کنم
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 28 بهمن 1401

   سلام، برای شروع رژیم کتوژنیک نباید به این فکر کنید که چند کیلواضافه وزن دارید! باید شرایط رژیم غذایی را با شرایط خودتان بررسی کنید و اگر برایتان مناسب بود، برای شروع آن برنامه‌ریزی کنید.

   رژیم کتو به عنوان یک رژیم کاهش وزن سریع شناخته شده اما به این نکته توجه داشته باشید که میزان کاهش وزن مدنظر شما در صورتیکه که برنامه غذایی را با دقت بالا انجام دهید، ممکن است بین 4 تا 9 ماه و یا حتی بیشتر زمان نیاز داشته باشد.

   پاسخ
 5. مریم حیدری در 19 بهمن 1401
  من ۳۰ کیلو اضافه وزن دارم وجربی خونم بالاست ،آیا میتونم از این رژیم استفاده کنم؟
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 19 بهمن 1401

   سلام، خیر. برای شما مناسب نیست.

   پاسخ
 6. مهمان Zahra در 9 شهریور 1401
  سلام.شما گفتین روزانه ۲۰گرم کربوهیدرات.
  میخوام بدونم حدودا چندگرم چربی و چند گرم پروتئین مصرف بشه
  این درصدا ادمو گیج میکنه درست متوجه نمیشم،مثلا ۷۵درصدچربی ینی چقد،برااینک درست ب نتیجه برسیم اگه امکانش هس حدودا گرمی بگین.
  ممنون🙏
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 13 شهریور 1401

   سلام، اولین مرحله برای شروع رژیم کتوژنیک، آشنا شدن با مقدار مواد غذایی هست که باید مصرف کنید. پیشنهاد می‌کنیم لیست غذاهای پرمصرف و مجاز در رژیم کتوژنیک رو در لینک زیر ببینید:

   https://zoomlife.ir/health/diet/665-keto-diet-food.html

   در لینک بالا مقدار کربوهیدرات خالص + گرم مواد غذایی رو توضیح دادیم، اما دیدن این لیست کافی نیست! مهم‌ترین کاری که در رژیم کتوژنیک باید انجام بدید تهیه برنامه غذایی با شرایط خودتون هستش. یعنی مواد غذایی که مناسب استفاده در این رژیم هست رو در لینک بالا ببینید و هرکدوم که قابل تهیه بود رو یادداشت کنید.

   به یک ترازو آشپزخانه هم نیاز دارید تا مقدار مناسب هر ماده غذایی رو وزن کنید. مثلاً هر 1 تخم مرغ 0.7 کربوهیدرات خالص و 6.3 پروتئین داره که باید از مقدار مصرف روزانه کسر کنید.

   اگر کمی حوصله کنید و یک لیست برای خودتون تهیه کنید، کارتون بسیار راحت میشه. حتماً نباید هر ماده غذایی رو تهیه کنید. کافیه مثل کربوهیدرات یا پروتئین و چربی ران مرغ رو در گوگل جستجو کنید و مقدارش رو یادداشت کنید. بعد از این مرحله براحتی می‌تونید با مقدار مصرف کربوهیدرات، پروتئین و چربی رو با برنامه‌ای که برای خودتون تهیه می‌کنید، کنترل کنید.

   پاسخ
 7. Karimi1342 در 25 مرداد 1401
  من دیشب فایل کتاب رو خریدم ولی باز نمیشه ...چند بار هم امتحان کردن
  پاسخ
 8. فرشته در 30 تیر 1401
  سلام من کم خونی مینور دارم میتونم این رژیم وبگیرم
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 31 تیر 1401

   سلام، برای تغذیه مناسب در کم خونی (تالاسمی) مینور باید به نکاتی توجه کنید که در رژیم کتوژنیک مشکلی ایجاد نمی‌کند. به‌عنوان مثال باید میزان آهن دریافتی را با خوردن غذاهایی مثل گوشت قرمز، سفید، جگر و... کنترل کنید که همین غذاها در لیست غذاهای مجاز رژیم کتوژنیک وجود دارد.

   شما می‌توانید رژیم کتوژنیک را شروع کنید اما باید اطلاعات کافی از غذاها و شرایط این رژیم با شرایط خودتان داشته باشید. پیشنهاد می‌شود کتاب کتوژنیک که در سایت موجود است را خریداری کنید و بعد از کسب اطلاعات کافی برنامه شروع این رژیم برنامه‌ریزی کنید.

   پاسخ
 9. صادقپور در 18 تیر 1401
  سلام وقت بخیر من تیروییدم کم کار هستش که یکسال دارو مصرف میکنم و الان نرمال هستش اما با دارو، حالا سوالم اینه میتونم این رژیم رو بگیرم و ۳۰ کیلو اضافه وزنم رو جا بزارم.
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 19 تیر 1401

   سلام، افراد مبتلا به کم کاری تیروئید نباید از رژیم کتوژنیک استفاده کنند. این رژیم غذایی به دلیل کاهش مصرف کربوهیدرات‌ها، ممکن است سطح هورمون تیروئيدتان را پایین‌ بیاورد.

   پاسخ
 10. مهمان سمیرا در 10 اردیبهشت 1401
  سلام.رژیم کتوژنیک مناسب کسانی که میگرن دارن هست؟
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 15 اردیبهشت 1401

   سلام، درباره ارتباط رژیم کتوژنیک و میگرن در مطلب زیر توضیح دادیم:

   https://zoomlife.ir/health/diet/1398-keto-migraine.html

   پاسخ
 11. مهمان الهام در 15 اسفند 1400
  سلام من ۳۵ سالمه و کلسترولم بالاست دکتر قرص کاهش چربی بهم دادن اضافه وزن هم دارم میتونم از رژیم کتو استفاده کنم برای لاغریم
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 15 اسفند 1400

   سلام، رژیم کتوژنیک باعث افزایش سطح کلسترول خون می‌شود و در حال حاضر برای شما مناسب نیست.

   پاسخ
 12. عسل در 14 اسفند 1400
  سلام وقتتون بخیر،رزیم کتوژنیک رو افرادی که دارای کبد چرب هستند هم برای کاهش وزن میتونن استفاده کنن ؟
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 15 اسفند 1400

   سلام، درباره رژیم کتوژنیک و کبد چرب در مطلب جداگانه‌ای توضیح دادیم:

   https://zoomlife.ir/health/diet/1214-keto-and-low-carb-diets-for-fatty-liver-disease.html

   پاسخ
 13. کایا در 9 اسفند 1400
  سلام استفاده از ذرت تو این رژیم مجازه؟ بعنوان ذرت مکزیکی ( البته بدون سس)
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 14 اسفند 1400

   سلام، ذرت دارای کربوهیدرات بالایی است و بهتر است در رژیم کتوژنیک استفاده نشود.

   پاسخ
 14. حدیث در 10 دی 1400
  من هرچی میخونم هیچی متوجه نمیشم از این رژیم لطفا بهم بگید
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 12 دی 1400

   سلام، سوالاتی که درباره این رژیم برای شما پیش اومده رو بپرسید تا پاسخ بدیم.

   پاسخ
 15. نقوی در 10 آبان 1400
  سلام من کبد چرب گرید ۳ دارم و تیروئید کم کار میتونم از رژیم کتو استفاده کنم
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 10 آبان 1400

   سلام، رژیم کتوژنیک به هیچ‌وجه برای شما مناسب نیست و بسیار خطرناک است. پیشنهاد می‌کنیم رژیم دش یا مدیترانه ای را انتخاب کنید.

   پاسخ
 16. ثانی در 11 خرداد 1400
  حذف وعده های غذایی خیلی کار خطرناکی هست مخصوصا صبحانه این که تو این برنامه میگه یه وعده بخورید رژیمه یا ریاضت؟؟؟؟
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 12 خرداد 1400

   سلام، بله درسته وعده‌‌های اصلی غذایی نباید حذف شه. در این رژیم گفته نشده که شما وعده‌های غذایی رو حذف کنید! فقط باید میان وعده‌های غیر ضروری حذف بشه نه صبحانه، ناهار و شام.

   پاسخ
 17. محسن باروتچی در 18 اردیبهشت 1400
  میتونیم از کباب دنبالیچه مرغ زیاد مصرف کنیم
  پاسخ
  1. گلزار در 6 آبان 1400
   جنس چربیش خوب نیست . بهتر نشه
   پاسخ
 18. Mansureh. در 22 اسفند 1399
  سلام ممنون از اطلاعات خوبتون . چقدر آجیل مثل گردو و بادام میتونیم مصرف کنیم ؟!
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 22 اسفند 1399

   سلام، در رژیم کتوژنیک مقدار مصرف آجیل یا هر ماده غذایی بستگی به میزان کربوهیدرات آن و محدودیت مصرف شما دارد. به عنوان مثال شما باید روزانه 20 تا 30 گرم کربوهیدرات مصرف کنید و اگر 30 گرم بادام بخورید، حدود 6 گرم کبوهیدرات مصرف کرده‌اید.

   اینکه چقدر باید آجیل مصرف کنید را باید خودتان با توجه به غذاهایی که می‌خورید و میزان کربوهیدرات آنها محاسبه کنید.

   در لیست زیر لیست مواد غذایی کتوژنیک را ببینید:

   https://zoomlife.ir/health/diet/665-keto-diet-food.html

   همچنین جدول کربوهیدرات مواد غذایی در لینک زیر قابل مشاهده است:

   https://zoomlife.ir/carbohydrate.html

   موفق باشید

   پاسخ
 19. yenimezz در 16 خرداد 1399
  هر گالن 3.7 لیتر هستش نه 7.3
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 16 خرداد 1399

   سلام، ممنونم از دقت نظرتون. این اشتباه تایپی اصلاح شد.

   پاسخ
 20. لاله در 22 دی 1398
  میشه راجع به روزه توضیح بدهید؟
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 23 دی 1398

   سلام، روزه گرفتن تکنیکی است که شامل محدود کردن مصرف مواد غذایی در یک بازه زمانی خاص در هر روز و سپس روزه گرفتن برای یک دوره خاص است. چندین روش روزه داری مختلف وجود دارند که تقریبا می توانند با هرگونه اولویت شخصی و برنامه روزمره، سازگاری داشته باشند. از جمله رایج‌ ترین انواع روزه گرفتن شامل روزه گرفتن به صورت روز در میان، روزه گرفتن 8/16 و رژیم 5:2 است که هر کدام براساس میزان زمانی که در هفته روزه می گیرید، فرق می کند.

   • روزه گرفتن به صورت روز در میان: این نوع الگوی غذا خوردن، شامل روزه گرفتن به صورت روز در میان است. در روزهایی که روزه می گیرید، شما هم می ‌توانید به طور کامل از خوردن غذا پرهیز کنید و هم می توانید مصرف غذای خود را در حدود 500 کالری در روز محدود کنید. در روزهایی که روزه نمی گیرید، شما باید طبق معمول از یک رژیم غذایی سالم کتو استفاده کنید.
   • روزه گرفتن 8/16: برنامه 8/16 روزه داری متناوب کتو، شامل روزه گرفتن برای 16 ساعت در روز و محدود کردن مصرف مواد غذایی، تنها به مدت 8 ساعت در روز است. این برنامه به طور کلی شامل نخوردن چیزی بعد از شام و نخوردن صبحانه در صبح روز بعد است.
   • رژیم غذایی 5:2: در این برنامه غذایی، شما یک رژیم غذایی سالم را به مدت پنج روز از هفته دنبال می کنید و 500 تا 600 کالری دیگر را در دو روز باقیمانده صرف می کنید.
   • روزه گرفتن متناوب کتو به صورت 1/23: در این روش روزه گرفتن، شما باید فقط یک ساعت در روز غذا بخورید و 23 ساعت دیگر، مصرف غذا را محدود کنید.
   پاسخ
 21. samira در 24 اسفند 1397

  اگر الان شروع کنیم تا هفته آینده می تونیم چند کیلو کم کنیم؟

  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 24 اسفند 1397

   قطعاً با شروع رژیم غذایی کتوژنیک در این بازه زمانی به نتیجه نخواهید رسید، به طور کلی کاهش وزن طبیعی به زمان نیاز دارد.

   پاسخ
 22. مهناز در 17 مهر 1397
  با سلام وتشکر فراوان به خاطر مطالب زیباتون
  روزه گرفتن در رژیم کتو به چه صورت است وچند بار در روز خوب ومفید است؟ با تشکر
  پاسخ
  1. سپیده پوربابایی
   سپیده پوربابایی در 17 مهر 1397
   سلام، روزه گرفتن به شرایط جسمانی شما بستگی داره، یعنی وقتی که روزه میگیرید، باید فعالیت جسمانی هم طبق روال عادی داشته باشید.
   پیشنهاد میکنم برای شروع می تونید 2 روز در هفته روزه بگیرید.
   پاسخ